WYPADEK SAMOCHODOWY Z UDZIAŁEM MASZYNY ROLNICZEJ

Typ zdarzenia: Wypadek komunikacyjny
Wywalczona kwota odszkodowania: 110.250 zł

Opis zdarzenia:
Pani Lucyna jechała jako pasażerka samochodem, którym kierował jej syn. Z naprzeciwka nadjeżdżał ciągnik rolniczy, z przyczepioną nieoświetloną maszyną rolniczą, zachodzącą na lewy pas ruchu. Syn naszej Klientki chcąc uniknąć zderzenia z maszyną skręcił gwałtownie w prawo. W efekcie tego samochód wjechał na krawężnik z prawej strony jezdni i odbił w lewo, dachował i uderzył w drzewo.
Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które przewiozło Panią Lucynę do szpitala. Nasza Klientka niestety nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, wobec czego doznała licznych urazów:

  • urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu i pourazowym obrzękiem mózgu;
  • złamań kości sklepienia i podstawy czaszki;
  • pourazowej ślepoty oka lewego;
  • złamania prawego obojczyka i łopatki;
  • złamania żebra IV i V po stronie prawej.

Była hospitalizowana przez łącznie 15 dni. Po wyjściu ze szpitala kontynuowała leczenie w kilku poradniach oraz poddała się rehabilitacji.

Konsekwencje:
W wyniku zdarzenia Pani Lucyna cierpiała z powodu bólu licznych złamań, przez co musiała zażywać silne leki przeciwbólowe. Gips i doznane obrażenia utrudniał jej normalne funkcjonowanie, wymagała pomocy innych osób przy podstawowych czynnościach. Po zakończeniu leczenia Pani Lucyna powróciła do pomagania rodzinie w gospodarstwie, żeby zająć czas na emeryturze. Po przeciążeniu i przy zmianach pogody odczuwa jednak nadal dolegliwości ze strony prawej ręki.

Przebieg sprawy:
Ubezpieczyciel za odpowiednią kwotę zadośćuczynienia uznał 12.500 zł, ale stwierdził, że Pani Lucyna przyczyniła się do szkody w 50% z uwagi na brak pasów, wobec czego wypłacił jej tylko połowę 7.250 zł. Nie zgadzając się z kwotą przyznaną przez ubezpieczyciela, złożyliśmy w imieniu Pani Lucyny pozew o dopłatę zadośćuczynienia. W celu uniknięcia długiego procesu i żeby zaoszczędzić Klientce wiele wizyty u biegłych lekarzy różnych specjalności, podjęliśmy negocjacje ugodowe. Wywalczyliśmy dla Klientki dopłatę ponad 103 tys. zł.

Kwoty uzyskane dzięki Kancelarii Eventus:
– etap przed złożeniem pozwu: 7.250 zł
– ugoda w toku postępowania sądowego: 103.000 zł