odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej

Gdy w wypadku lub w wyniku innego nieszczęśliwego zdarzenia tracimy ukochaną osobę, niełatwo znaleźć czas i siły na załatwianie jakichkolwiek formalności. W tak szczególnie trudnej sytuacji pomagamy w uzyskaniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby.

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ. BEZPŁATNIE OCENIMY TWOJĄ SPRAWĘ!

Wiemy, że utraty męża, córki, ojca, czy innego członka rodziny nie da się w żaden sposób wycenić. Jednak pieniądze uzyskane w ramach zadośćuczynienia mogą pomóc zorganizować godne pożegnanie i zabezpieczyć w tej trudnej sytuacji byt pozostałej rodziny. Finansowa rekompensata może być wsparciem także przy leczeniu psychologicznym członków rodziny, w szczególności małoletnich dzieci.

Mamy świadomość, że wiele osób nie skorzystało z możliwości ubiegania się o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej, gdy dotknęła ich tragedia. Mogą jednak ubiegać się o zadośćuczynienie nawet teraz, ponieważ polskie prawo umożliwia występowanie o rekompensatę finansową aż do 20 lat od daty śmierci.

Pomagamy naszym Klientom ubiegać się o rekompensatę w wyniku śmierci osoby bliskiej poniesionej przy wypadku przy pracy, wypadku komunikacyjnym bądź w wyniku innego nieszczęśliwego zdarzenia.

Rodzaje roszczeń

Podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę odszkodowania za śmierć bliskiej osoby może być ubezpieczyciel OC sprawcy wypadku lub pracodawcy, zakład ubezpieczeń, w którym zmarły wykupił polisę, NNW lub na życie, a także ZUS czy KRUS (w przypadku śmiertelnego wypadku w gospodarstwie rolnym). Również polisy NNW osób uprawnionych do odszkodowania mogą obejmować wypłatę świadczeń w przypadku śmierci małżonka, rodziców lub dzieci.

W przypadku niektórych rodzajów ubezpieczeń o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby mogą ubiegać się nie tylko małżonkowie, rodzice czy dzieci zmarłego. Przykładowo w przypadku ubezpieczenia OC rekompensata finansowa może zostać przyznana także dziadkom, wnukom, rodzeństwu, a nawet konkubentom.

O jakie świadczenia mogą się Państwo ubiegać?
  • Zwrot kosztów pogrzebu – w tym również organizacji stypy dla żałobników czy zakupu oraz postawienia nagrobka;
  • Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę;
  • Odszkodowanie ze względu na pogorszenie sytuacji materialnej – to jednorazowe świadczenie przysługuje również dalszej rodzinie, jeśli za życia zmarły wspierał ją finansowo;
  • Renta – poza rentą z ZUS lub KRUS mogą Państwo ubiegać się także o świadczenie wypłacane regularnie przez firmę ubezpieczeniową, jeśli zmarły dostarczał środków do życia lub miał wobec Państwa obowiązek alimentacyjny.
Jakie wsparcie oferujemy przy dochodzeniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby?

Przede wszystkim służymy radą, gdzie i o jaką rekompensatę możesz się ubiegać. Pomagamy ponadto w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji oraz reprezentujemy Państwa w kontaktach z firmą ubezpieczeniową, by
odciążyć Was w tych trudnych chwilach. W przypadku, gdy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w odpowiedniej wysokości, jesteśmy gotowi kontynuować dochodzenie roszczeń na drodze sądowej. Możemy reprezentować Państwa również w sprawach karnych, aby doprowadzić do rzetelnego ustalenia winnych wypadku śmiertelnego.

Zdajemy sobie sprawę, że żadne pieniądze nie przywrócą życia ukochanej osobie, lecz jesteśmy zdania, że za doznaną krzywdę psychiczną, jak i straty materialne, które niesie za sobą śmierć bliskiej osoby, odszkodowanie należy się jako wsparcie w ciężkim okresie oraz pomoc na przyszłość.

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ. BEZPŁATNIE OCENIMY TWOJĄ SPRAWĘ!

PRZYKŁADOWE SPRAWY:

Ubezpieczyciel: MTU Typ zdarzenia: Śmierć osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym Wynegocjowana kwota: 79 000 zł oraz 57 000 zł W wyniku wypadku Córka uprawnionego, która była pasażerką pojazdu sprawcy poniosła...

Czytaj więcej

Ubezpieczyciel: Link 4 Typ zdarzenia: Śmierć osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym Wynegocjowana kwota: 76 000 zł oraz 72 000 zł Poszkodowany był pasażerem pojazdu, który z nieustalonych przyczyn zjechał na...

Czytaj więcej