POTRĄCENIE ROWERZYSTKI JADĄCEJ PO CHODNIKU

Typ zdarzenia: Wypadek komunikacyjny
Wywalczona kwota odszkodowania: 23.610 zł

Opis zdarzenia:
Pani Ariela jechała rowerem po chodniku, w trakcie czego została potrącona przez kierowcę, który z impetem wyjeżdżał z posesji z jej prawej strony. Wskutek zderzenia Pani Ariela doznała:

  • rany tłuczonej i urazu głowy z pourazowym krwiakiem przymózgowym w okolicy prawej skroni;
  • wstrząśnienia mózgu;
  • złamania lewego obojczyka;
  • stłuczenia kciuka prawego z podwichnięciem w stawie śródręcznopaliczkowym.

Pani Ariela została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie spędziła 10 dni. Następnie odbyła kilka serii zabiegów rehabilitacyjnych.

Konsekwencje:
W wyniku zdarzenia Pani Ariela cierpiała z powodu bólu w obrębie barku, łopatki i żeber. Z uwagi na rodzaj obrażeń początkowo spała na półsiedząco na narożnej kanapie, co powodowało problemy ze snem i niewyspanie. Przez kilka tygodni pomagała pomocy męża w codziennym funkcjonowaniu. Po okresie leczenia powróciła praktycznie do pełnej sprawności sprzed wypadku.

Przebieg sprawy:
W związku z powyższym Pani Ariela wystąpiła do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o wypłatę odszkodowania. Otrzymała kwotę 7.400 zł, a ubezpieczyciel uznał, że w 30% przyczyniła się do wypadku z powodu jazdy rowerem po chodniku. W sprawie karnej sprawcy wypadku, uzyskaliśmy dla Klientki 8.000 zł nawiązki, którą należało uwzględnić w kwocie zadośćuczynienia żądanej od ubezpieczyciela. Złożyliśmy pozew i podjęliśmy negocjacje ugodowe, ponieważ Klientce zależało na szybkim zakończeniu sprawy. Ostatecznie w drodze ugody Pani Ariela uzyskała dodatkowo ponad 14 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i ponad 1,5 tys. zł zwrotu kosztów opieki, mimo że była to opieka sprawowana nieodpłatnie przez jej męża.

Klientka sama uzyskała: 7.400 zł.
Kancelaria EVENTUS wywalczyła dodatkowo: 23.610 zł