Odszkodowanie w ramach ubezpieczenia turystycznego

Wakacje to czas, kiedy odpoczywamy od szefa, obowiązków domowych i codziennych problemów. Relaksujemy się nad morzem czy górskich ścieżkach. To jednak właśnie podczas urlopu często zdarzają się chwile nieuwagi, które mogą kosztować nas wiele. Żeby temu zaradzić, wielu z nas inwestuje w ubezpieczenie turystyczne.

– W tym przypadku nie warto sugerować się tylko ceną. Powinniśmy się wcześniej zastanowić, jaki pakiet nas interesuje, czy przyda się nam tam, gdzie mamy zamiar spędzić urlop… Może będziemy uprawiać sporty wysokiego ryzyka, jak na przykład paralotniarstwo czy skoki ze spadochronem? Wtedy powinniśmy zastanowić się nad rozszerzeniem pakietu ubezpieczenia. Należy tez zawsze dokładnie sprawdzić, co obejmuje nasze ubezpieczenie – radzi Wojciech Kloska, dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód
Eventus Dochodzenie Odszkodowań.

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu możemy ograniczyć zagrożenia związane z uszczupleniem naszego portfela, czyli na przykład:
– koszty związane z powypadkowym leczeniem obrażeń ciała,
– wydatki poniesione w związku z przeprowadzoną akcją ratowniczą czy też poszukiwawczą,
– koszty związane z transportem medycznym po wypadku do kraju w celu dalszego leczenia,
– wydatki z którymi musimy się liczyć w związku z towarzyszeniem w trudnych chwilach osoby bliskiej,
– zadośćuczynienie bądź odszkodowanie, które będziemy musieli zapłacić, gdy z naszej winy albo braku rozwagi wyrządzimy innej osobie krzywdę lub uszkodzimy jej mienie sprzęt lub bagaż,
(http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytania/ubezpieczenia-turystyczne/Po_co_ubezpieczac_sie_przed_wyjazdem_turystycznym_czy_warto_korzystac_z_ubezpieczen_turystycznych___1616)

W sierpniu druga część cyklu o odszkodowaniach turystycznych. Dowiecie się z niej Państwo, m.in. co zrobić, jeśli ulegniemy wypadkowi na wakacjach.