Firmy odszkodowawcze. Fakty i mity

Od wielu lat w sferze publicznej krążą często powielane mity dotyczące funkcjonowania firm odszkodowawczych. Dzisiaj chcemy je obalić i porównać ze stanem faktycznym. Zapraszamy do lektury.

1. Korzystanie z usług firm odszkodowawczych jest bardzo drogie.

MIT: Wiele osób boi się współpracy z kancelariami, żyjąc w przekonaniu, że nie jest to gra warta świeczki, a same koszty związane z prowadzeniem sprawy przewyższają kwotę uzyskanego odszkodowania. Nic bardziej mylnego. W Kancelarii Eventus oferujemy bezpłatną wstępną analizę, która obejmuje spotkanie z prawnikiem, przekazanie dokumentów do analizy oraz uzyskanie porad prawnych. Nie inkasujemy również zaliczek, a nasze wynagrodzenie pobieramy w formie ustalonej wcześniej prowizji, które otrzymujemy wyłącznie po pozytywnym zakończeniu sprawy.

2. Kancelaria powinna wyręczać klientów w trakcie prowadzenia sprawy.

MIT: W Kancelarii Eventus dokładamy wszelkich starań, by oferować naszym Klientom w pełni kompleksowe usługi i robimy wszystko, co w naszej mocy, by w jak największym stopniu Państwu pomagać. Niemniej jednak zdarzają się sytuację, kiedy to my prosimy Państwa o interwencję. Przykładowo, w wypadku niektórych dokumentów, to właśnie Klienci jako osoby bezpośrednio zainteresowane są w stanie szybciej je otrzymać. Wszystkie takie decyzje podejmowane są z myślą o dobru naszych Klientów i w celu szybszego zakończenia postępowania.

3. Wszystkie firmy odszkodowawcze mogą reprezentować swoich klientów przed sądami.

MIT: Przed sądem reprezentować może jedynie adwokat lub radca prawny, dlatego warto zwrócić uwagę, czy firma oferuje tego rodzaju usługi. Kancelaria Eventus zapewnia reprezentację swoim Klientom również na etapie sądowym.

4. Do kancelarii nie można zgłosić się po nieudanych próbach uzyskania odszkodowania.

MIT: Kancelaria Eventus przyjmuje sprawy do prowadzenia na każdym etapie. Zarówno przed zgłoszeniem szkody, jak i po uzyskaniu pierwszej decyzji. Wtedy weryfikujemy sprawę i sprawdzamy czy Państwa roszczenia były zasadne, a następnie w oparciu o obowiązujące przepisy, przygotowujemy reklamację. Prowadzimy również sprawy po uzyskaniu odpowiedzi na reklamacje. Nasz radca prawny zweryfikuje Państwa sprawę w celu oceny czy możliwe jest uzyskanie odszkodowania na drodze sądowej.